Pradinis Vyriausia finansininkė Onutė: „Nebijau priimti jaunų specialistų be patirties“

Vyriausia finansininkė Onutė: „Nebijau priimti jaunų specialistų be patirties“

Buhalterijos skyrių gaubia nemaža aibė mitų ir stereotipų: ar tai darbas tik su dokumentas? Nuobodybė? Ar tai sunkiai dirbantys specialistai? Jau 5 metus vadovaujanti vyriausia finansininkė Onutė nusprendė išsklaidyti susidariusias išankstines nuostatatas bei papasakoti daugiau apie skyriaus aktualijas. 

Naujo skyriaus pradžia

Onutės pradžia „Marino group“ išties netipinė: specialistė perėjo iš statybų sektoriaus į ženkliai platesnę laivų statybos rinką, kur svarbu išmanyti ne tik Lietuvos įstatymus, bet ir užsienio teisę:

„Pradžioje buvo be galo daug iššūkių, ypač, kai „Marino group“ augo itin sparčiai. Reikėjo suformuoti naują buhalterijos skyrių, sustyguoti darbą, kartais priimti nepopuliarius sprendimus bei įtikinti komandą, kad turime bendrus tikslus. Mano nuomone, kai tu matai bendrą tikslą, jį supranti bei žingsnis po žingsnio racionaliai jo sieki, viskas stojasi ant kojų. Taip po įdomių pirmų darbo metų pasimatė komandos įdirbis bei rezultatai – pradėjome dirbti efektyviau, lengviau. Dabar glosto širdį, kai pasižiūriu, kaip puikiai dirba skyriaus merginos savarankiškai.“

Jauni specialistai – įmonės turtas

Bet kokiam vadovui svarbus momentas yra naujo darbuotojo paieškos. Pasak Onutės, teigiamos kandidato cahrakterio savybės yra svarbesnės nei įgyta patirtis:

„Kad ir kaip keista, ieškodama naujo specialisto nesivadovauju jokiais išankstiniais nusistatymais. Žiūrint iš vadovo perspektyvos atrodytų, jog naudingiau priimti žmogų su patirtimi, bet iš esmės visada noriu ir nebijau įdarbinti jaunų, kvalifikacijos neturinčių žmonių, ypač moterų. Jačiu moralinę pareigą jaunoms merginoms, nes iš patirties žinau, kaip yra sunku startuoti buhalterijos srityje. Mūsų įmonės praktikoje yra priimta nemažai jaunų merginų, kurios savo darbu parodė gebėjimus ir greitai spėjo pasiekti puikių rezultatų. Taigi, atsirinkinėdama žmogų nesivadovauju klišėmis ir pati turbūt netelpu į rėmus.“

Lyderystė per pavyzdį

Onutės lyderystė neturi lygių. Dažnai vadovę galima matyti su puikia nuotaika šiltai bendraujančia su savo 18 specialisčių komanda. Kokia yra jos paslaptis?

„Norint būti geru lyderiu, pirmiausia turi rodyti pavyzdį ir nebijoti imtis paprastų darbų. Mano komanda žino iš praktikos, kad nesu nieko gyvenime išvariusi iš kabineto. Jei kolega ateina su klausimu, stengiuosi pagal galimybes pagelbėti ar bent jau parodyti kelio kryptį. Ypač vertinu kolegas, kurie ateina pasitarti, ir ateidami su problemomis jau turi ir savo problemų sprendimų variantus. Tai parodo, jog darbuotojas ne tik dirba mechaniškai, ką liepei – tą padarė, bet ir pats imasi iniciatyvos, atsakomybės.  

Taip pat dabar prioritetą skiriu darbuotojų kompetencijos kėlimui bei aukštos darbo kokybės palaikymui. Pavyzdžiui, turime nemažai be patirties atėjusių specialistų, kurie parodė savo potencialą ir pakilo pareigose. Per tą patirtį, kvalifikacijos kėlimą mes augame kaip skyrius. Nebijome skyriuje ir permainų. Džiaugiuosi, kai darbuotojai, dirbę buhalterijoje su viena jos sritimi, drąsiai imasi jiems nepažįstamos srities, gilinasi į temą, ją įvaldo ir taip toliau auginame specialistą.“

3 dalykai, kuriuos reikia žinoti apie buhalterijos skyrių

Laikas išklaidyti visus nusistovėjusius mitus. Jei esate ne buhalterijos atstovai, skaitykite įdėmiai:

  1. „Kiti skyriai ne visada supranta mūsų darbo virtuvės, kad viskas, kas vyksta įmonėje, turi atspindėti dokumentiškai. Liežuvio negalima prilyginti dokumentui taip kaip gražios papasakotos istorijos negalima prisegti prie mokesčių deklaracijos. Iš to kyla prašymai kitiems skyriams atsiųsti trūkstamą informaciją.“
  2. „Ar mes nuobodžiai dirbame vien su dokumentais? Ne visai. Finansų srityje reikia kūrybiškumo  ir šiandien siekiant tapti specialistu neužtenka išmanyti įstatymus ar apskaitos politikas. Reikia turėti psichologinių žinių, bendravimo įgūdžių, humoro jausmo, gebėti į sitauciją žvelgti nestandartiniu kampu.“
  3. „Buhalterija globalėja. Labai veikia ES direktyvos bei griežtinimai darbuotojams, vykstantiems į komandiruotes, karas Ukrainoje ir kiti geopolitiniai veiksniai. Kartais tą pačią situaciją, kuri kartojosi prieš 10 m., dabar mokesčiai vertina kitaip. Dėl to privalu nuolat atnaujinti savo žinias per buhalterių, mokesčių, sodros portalus, stebėti Vyriausybės projektus, bendrauti su žmonėmis, kurie dirba tose srityse, kad jaustum pulsą. Plius į buhalteriją ateina DI, ženkliai keičiantis mūsų darbą.“

Jei jau ilgą laiką kirbėjo mintis pakeisti darbo vietą ar norisi atrasti kolektyvą, su kuriuo tiesiog GERA kilti karjeros laiptais, siūlome nieko nelaukus atsiųsti CV į info@marinogroup.lt bei prisijungti prie tvirtos Onutės komandos.

Scroll to Top